T405-600B
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T405-600B
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Voltage - Off State : 600 V
Series : -
Mfr : STMicroelectronics
Supplier Device Package : DPAK
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 30A, 31A
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 10 mA
Base Product Number : T405
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK
Model Number : T405-600B
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 600 V 4 A Surface Mount DPAK