S4008LS2
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
S4008LS2
Part Number : S4008LS2
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S4008LS2.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S4008LS2 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-220-3
Current Rating : 5.1 A
Number of Contacts : 3
Voltage Rating (DC) : 400 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 682 In Stock
Applications : Appliances Lighting Data storage
Packaging : Bulk
Hold Current : 6 mA
Number of Pins : 3
RMS Current (Irms) : 8 A
Max Operating Temperature : 110 °C