0460.750ER
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
0460.750ER
Packaging : Reel
Voltage Rating AC : 125 VAC
Product Category : Surface Mount Fuses
Current Rating : 750 mA
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Series : 460
Voltage Rating DC : 125 VDC
Fuse Size / Group : PICO
Product : Surface Mount Fuse
Manufacturer : Littelfuse
Description : Surface Mount Fuses 125V .75A Slo-Blo